אוגוסט של תצפיות כוכבים,טיולי ג’יפים ובעיקר “עם ישראל בחופש”

במרומי הר הנגב בנחל אילות,שמיים צלולים עצי אלה עתיקים ובעיקר שמי הלילה המאירים במדבר…פשוט רומנטי..בואו.כמעט ניגמר החופש הגדול הילדים  והנוער אולי יחזרו לבתי הספר ולגנים ואיכשהו גם זמן סיכום לתקופה ולחודשים שהיו להם ואולי לא יחזרו.

מאז תחילת “משבר הקורונה” ימים ספורים לאחר תחילת חודש מרץ 2020 נכנסנו לעידן של קיפאון בזמן, כל מה שהכרנו והמובן מאיליו פשוט נעלם נגוז התפוגג וכולנו מצאנו את עצמינו עבדים לאלי הטלוויזיה כשהאליל נטפליקס מככב בראש רשימת אלי הזמן האבוד והריקני,חודשים של בידוד וזוועה כלכלית לעוסקים בענף התיירות [וגם לנו מורי הדרך,מדריכי התיירים ] המתפרנסים מאותם 4,6 מיליון התיירים לימדו כנראה את מי שרצה ללמוד משהו מהכאוס הזה שיעור של צניעות וענווה,לא העשיר הוא השמח בחלקו אלה זה שאין לו הלוואות בבנק, עסק ממונף משכנתה רצחנית וחרב של ליסינג גבוה על מכונית פאר שמגיעה בדיוק לאותן מקומות שאליהן תגיע גם הטרנטה שלי 10 דקות מאוחר יותר.

אמממה????? עכשיו מגיע השוס!!! הסגר ניפתח והעם היושב בציון מסתער על הבוקינג ושאר תוכנות הזמנת המלונות כי מי שהחליט על אין סגר הבין שאם ימשיך הסגר יהיה פה אסון פוליטי ומה זה כמה חולים כשהאשה רוצה לקנות רהיט של נטוצי לסלון? על זה נפיל ממשלה? נוותר על משכורת שר/ח”כ ונלך לבחירות,השתגענו? חייבים קדנציה שלמה לפנסיה הציבורית.

עם ישראל על ילדיו טיטוליו.שקי הזבל שלו,בקבוקי הבירה והוודקה ושלל אלות וכיסאות כתר כנשק התקפי יעודי מסתער הסתערות פרשים על המלונות [ובתחילת החודש גם בני דודינו הישמעלים ] כמובן בוכה שהכל יקר אבל מה זאת עוד הלוואה כשהנסיך של אמא בת מלך מחייך ותוקע ארטיק בבריכה שמרוב ילדים צורחים לא רואים בה מים אלה מציל בדיכאון קליני מחכה לשעה 18:00 ורץ להתפלל הגומל ולו רק בגלל שאף ילד במצופי הברווז שלו לא בלע שלוק מים וגרם לאמא להתעלף .

צו עיכוב היציאה הגורף שהעניק העולם הנהדר שלנו ללא מעט מאזרחיו התברר כלא רע בכלל בסופו של יום לתעשית התיירות שלנו ,לאן בדיוק יטוסו מר ומרת ישראל ישראלי כשהטייס מול נטפליקס מקבל דמי אבטלה והמטוס מחליד בשמש הלוונטינית?

באו אלינו לדרום…אלפים ממש אלפים, שיירות שלא ראיתי מעולם זורמות אל מצפה רמון ואילת ,כיסים מלאים כנראה באגוזים המחפשים ארנבים וסנאים דרומיים רעבים..ואכן מצאו ובגדול צפיה בכוכבים במכתש רמון לדוגמה..

יסלח לי מחזור בעסקים שלי שניכנס להלם בשל כמות העבודה בחודשי אוגוסט,תנועות נוער למינהן וסוכני נסיעות ששכחו את ההסכם הג’נטלמני ביננו האומר-הבנק מוכר כסף ואני מוכר טיולים ומבקשים תמיד לשלם “שוטף ועד מתי שבא לי -הגיזבר בחו”ל ואין מי שיחתום ,נעלמו ועם ישראל על מזומניו ואפליקצית הביט כבש את הנגב,,איך נחת עלינו כל הטוב הזה? אני לא סומך ולא בונה על ניסים אבל מאמין בהם והנה -קרא נס שכיסה על ארבעה חודשי תסכול ועצב.

מחר המצב כבר ירגע,אולי עד חגי אוקטובר ונחזור אל הרציונאל ואל הפרנסה ובקטן.

רוצה להודות לעם ישראל על הפרנסה והנהירה לנגב, מקווה שעל הדרך השתתפתם בסיורים, פעילויות למדתם והחכמתם,ומקווה שכל מי שטייל פה יהפוך לשגריר של המידברון הקטן והיפה שלנו,השתדלו להמליץ ותנו להתפרנס.

בכל זאת כדי לתקן את הרכב ואפילו פנצ’ר צריך ליסוע לפחות 170 קילומטר הלוך וחזור וזה ממש לא נחמד [אין מוסך במצפה רמון אז פרגנו בבקשה]

בקיצור -קחו את שקיות הזבל לפח, אירזו את המשפחה וסעו לשלום צפונה..נמתין לכם בחגים ואולי גם בשנה הבאה.

מצפה כוכבים נייד במצפה רמון

צרו עימנו קשר