טיול ג’יפים בין קמפינג לגלמפינג וצ’כונות אוהלים במכתש רמון

התברכנו לנו בתופעת טבע מדהימה – מכתש רמון .

עשרות שנות טיולים ארועים חציבה ועשיה היו כנראה הכנה מצוינת לעידן הנוכחי-עידן הקמפינג גלמפינג התנחלות וצ’כונות בתוך מכתש רמון.

רשות שמורות הטבע והגנים ,מנהל מקרקעי ישראל והמועצות המקומיות רמת הנגב ומצפה רמון וכמובן משרד התיירות עושים מידי שנים את מירב המאמצים בכדי למתג את אזור הנגב הרחוק, זה  שמעבר לגדרה ואפילו באר שבע כאזור תיירות מוביל בין מדבריות העולם. כביש 40 נסלל בחלקים גדולים ושופץ בשנת 2018,שילוט תיירותי, עשרות מיזמים תיירותיים חדשים צימרים ומלונות ,,,ועם הכסף הגיע איך לא החזירות תאוות הבצע,

הכוונה למה? בכל פינה במסלולי טיול קמו להם שכונות אוהלים, קראוונים ,כמעיין האחזויות על שטחי המנהל והמועצות המקומיות, שיירות של רכבים חוצים בלילה את שטח המכתש בדרך לתצפיות כוכבים מדורות ,מרשמלו על האש וכמובן שהכל בשם שמירת הטבע הנהדרת והגנה על חיות הבר המשוטטות בלילות.

טוענים אנשי הכאילו שמירת טבע שבאם השטח הנמצא במכתש אינו מוגדר כשטח שמורה… אז הרי מותר לעשות ככל העולה על רוחם בשעות הלילה כאילו שהשועל התן הצבוע וחמור הבר יודעים לקרוא את מפות סימון השבילים וולנתב את דרכם לעבר מקור המים או הטרף בדרך השכונות והחניונים במכתש.

איזו מין שמורת טבע זו שברדיוס של כל קילומטר תקועה לה התנחלות כשכסאות כתר או מתקפלים ומוסיקת רקע ים תיכונית נשמעת מהמגבר?

לצערי כי רב עוד מעט וטבע טבעי לא ניראה במכתש רמון, פארק גאולוגי, מחצבה משוקמת חניונים ואוהלים ובניהם אני ועמיתי מורי הדרך מדריכים טיול שכבר כמעט הופך לטעמי לטיול חצי אורבני יותר מאשר טיול בטבע פראי בתולי ובלעדי למדינת ישראל.

והגופים האחראים???:) מקיימים ישיבות ,מבלבלים במוחות, ומברברים עצמם לדעת ומתוך פוליטיקלי קורקט וחוסר אומץ מוחלט ומטופש לטעמי פוגעים פגיעה אנושה בעתיד המשאב הטבעי הקרוי מכתש רמון,

מצפה רמון ורמת הנגב הופכים אט אט מאזורי תיירות לאזורי נופש /מלונות/מסעדות /חנויות/ ושאר ירקות וטיולים??? כמעט כבר אין, מתי מישהו מכם הקוראים יצא לטיול יום או יומיים במכתש רמון או בקעת צין בלא לברוח מהאזור ה”מיוער” בקמפינגים וחניונים?  קצת שביליסטים, משפחות בעלות רכב שטח אבל זה כבר מזמן לא רבים ,במוצר התיירותי הקרוי טיול וסיור התכווץ למסלולים קצרים אומנם מענינים ומשכילים אבל כולי תקווה שלא יעלם לחלוטין בשנים הבאות. מתיחת הגבולות והגישה האומרת : אם לא בא פקח של הראשות או המנהל לפנות אותי-אז מותר למרות שאסור השתלטה לטעמי על המכתש ושיהיה למדינה בהצלחה עם זה. אותי זה מצער.

נב: אציין שחאן בארות במרכז המכתש וחאן הגבס-סלינה ניבנו ברישיון ולהם כל האישורים הנידרשים והשאר פשוט השתלטות “מאפיונרית על אדמות המדינה באין פיקוח]

כיום-חאן הגבס -סלינה-במכתש רמון-היו זמנים

צרו עימנו קשר