תצפיות כוכבים במכתש רמון שמורת כוכבי הלילה.

בשנים עברו מטיילים ותיירים שהגיעו למצפה ומכתש רמון שאלו תמיד: מה יש לעשות בערב? ניראה ש”יבש אצלכם:(

כניראה שלא עוד.. מצפה רמון היא עיירת תיירות ולא ממש עיירת נופש ,רובם המוחלט של המטיילים לא ממש מגיע למצפה רמון בכדי למלא את חלל המלונות או לרבוץ על שפת הבריכה (לא כולם אבל רובם)

בשנים האחרונות ניתן דגש חזק על הפיכתו של מכתש רמון לאחת משמורות הטבע המוכרות ע”י אונס”קו כמתאימות לצפיה בכוכבים ובגרמי שמיים בשל היותו ממוקם הרחק ממזהמי אור לילה,שמיים בהירים ללא ערפל וזיהום אויר במשך כ245 לילות בממוצע בשנה,ובשל ריבוי אתרי הלינה בכל הרמות העומדים לרשות התיירים והמטיילים המעונינים לצפות בשמי הלילה.

במצפה רמון וסביבתה קמו לא מעט אירגונים ומדריכים כולל אנחנו העוסקים בפעילות מבורכת זו ומקנים למבקרים ידע רב וחוויה מרתקת של צפיה בכוכבים ,גרמי שמיים, גלקסיות מרוחקות והבנת מערכת השמש שלנו ומיקומינו בכדור הארץ ביחס ליקום ולגלקסית שביל החלב שכדור הארץ שלנו הינו חלק ממנה.

כוכבי לכת, גלגל מזלות, כוכב הצפון,קסיופאה ואנדרומדה ושאר מונחים שכולנו מכירים מסיפורי ילדים ואגדות הופכים לממשיים דרך עדשות הטלסקופים ואלי בעתיד נוכל גם לראות את “הגמדים המנפנפים לשלום מהירח” שאותם מחפשים הילדים כשהם מצמידים את העין לעדשה. יקום קסום וענק שהמרחקים בו אדירים והדמיון רחוק מלהכיל את כמות השמשות והכוכבים המוארים המתגלים דרך עדשות הטלסקופים והוא נגיש וגם די קל להבנה לאחר ההסבר הראשוני והקלות שבה ניתן להתמצא בגרמי שמיים בסיסים.

כאמור ניתן להזמין פעילות “אסטרונומיה וצפיה בכוכבים ” בכמה וכמה אירגונים המפורסמים באתרי תיירות הר הנגב ,כל חברה מציעה כמובן מיומנות וחווית צפיה בכוכבים ואני משוכנע שהמקצועיות והחשיבה התיירותית יתנו את תוצאת ההנאה והלמידה הרצויה.

רק בקשה קטנה,,, באם הגעתם עם קבוצה או כמטיילים בודדים ואו אם סתם ירדתם לצפות בכוכבים באופן עצמאי -אנא איספו את הזבל, עצי המדורה שנותרו, המסמרים שנשארו מהבערת משטחי העמסה מעץ,, בקיצור התנהגות תרבותית,השטח שבו אתם מטיילים שייך לכולנו אבל הוא ה”משרד” של רבים מתושבי מצפה רמון המתפרנסים ממנו.

פרט חשוב: מחירון הפעילות -120 ש”ח למבוגר 90 ש”ח לילד ומשך הפעילות כשעה וחצי פחות או יותר כשההגעה לנקודת המפגש הינה ברכב הפרטי [נצ נשלח בwaze]

מקווה לראותכם משתתפים בפעילות הצפיה בכוכבים שלנו תחת שמי הלילה המדהימים במכתש רמון.

להזמנות-אלן 0509988144

            יואב 0508258070

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
תצפיות כוכבים במצפה רמון

צרו עימנו קשר