תצפיות כוכבים במכתש רמון שמורת כוכבי הלילה.

פעילות הצפיה בכוכבים ותצפיות אסטרונומיות הפכו כבר מזמן לטרנד מוכר במצפה רמון כבר כ 20 שנה ואולי אף יותר.

בשנים עברו מטיילים ותיירים שהגיעו למצפה ומכתש רמון שאלו תמיד: מה יש לעשות בערב? ניראה ש”יבש אצלכם”

כניראה שלא עוד.. מצפה רמון היא עיירת תיירות ולא ממש עיירת נופש ,רובם המוחלט של המטיילים לא ממש מגיע למצפה רמון בכדי למלא את חלל המלונות או לרבוץ על שפת הבריכה (לא כולם אבל רובם)

בשנים האחרונות ניתן דגש חזק על הפיכתו של מכתש רמון לאחת משמורות הטבע המוכרות ע”י אונס”קו כמתאימות לצפיה בכוכבים ובגרמי שמיים בשל היותו ממוקם הרחק ממזהמי אור לילה,שמיים בהירים ללא ערפל וזיהום אויר במשך כ245 לילות בממוצע בשנה,ובשל ריבוי אתרי הלינה בכל הרמות העומדים לרשות התיירים והמטיילים המעונינים לצפות בשמי הלילה.

במצפה רמון וסביבתה קמו לא מעט אירגונים ומדריכים כולל אנחנו העוסקים בפעילות מבורכת זו ומקנים למבקרים ידע רב וחוויה מרתקת של צפיה בכוכבים ,גרמי שמיים, גלקסיות מרוחקות והבנת מערכת השמש שלנו ומיקומינו בכדור הארץ ביחס ליקום ולגלקסית שביל החלב שכדור הארץ שלנו הינו חלק ממנה.

כוכבי לכת, גלגל מזלות, כוכב הצפון,קסיופאה ואנדרומדה ושאר מונחים שכולנו מכירים מסיפורי ילדים ואגדות הופכים לממשיים דרך עדשות הטלסקופים ואלי בעתיד נוכל גם לראות את “הגמדים המנפנפים לשלום מהירח” שאותם מחפשים הילדים כשהם מצמידים את העין לעדשה. יקום קסום וענק שהמרחקים בו אדירים והדמיון רחוק מלהכיל את כמות השמשות והכוכבים המוארים המתגלים דרך עדשות הטלסקופים והוא נגיש וגם די קל להבנה לאחר ההסבר הראשוני והקלות שבה ניתן להתמצא בגרמי שמיים בסיסים.

כאמור ניתן להזמין פעילות “אסטרונומיה וצפיה בכוכבים ” בכמה וכמה אירגונים המפורסמים באתרי תיירות הר הנגב ,כל חברה מציעה כמובן מיומנות וחווית צפיה בכוכבים ואני משוכנע שהמקצועיות והחשיבה התיירותית יתנו את תוצאת ההנאה והלמידה הרצויה.

אנו מחזיקים במספר טלסקופים לצפיה בכוכבי השמיים “הקרובים” דהיינו אילו שאורם ניראה לנו בבירור ככוכבי לכת יחסית קרובים לנו או כוכבים שהם שמשות רחוקים הגדולים פי כמה וכמה מכדור הארץ שלנו ורחוקים מיליוני שנות אור למזלנו הטוב שכן הם עשויים מגזים לוהטים ואבק חללי במסה אדירה,

נוכל לצפות בכוכבי הלכת הניראים מעל קו האופק באפליקציות השונות בעזרת מערכת המעקב האוטומטי של הטלסקופ ואו “לצוד” את הירח וכוכבים אחרים בכיונון ידני די פשוט ע”י כוונת האינפרא אדום המחוברת לטלסקופ.

שביל החלב, גלאקסית אנדרומדה, צבירי כוכבים ואבק חללי משתקפים בשעות לילה מסוימות בעדשת הטלסקופ ומקרבים את חלקם של מיליארדי הכוכבים אל העין שלנו הצופה בהם.

מצורף קישור עם תמונות מדהימות ממאדים, שבתאי והירח מחודש ספטמבר 2020 שווה קריאה וצפיה.

Photos of the moon, Jupiter, Saturn in September 2020

רק בקשה קטנה,,, באם הגעתם עם קבוצה או כמטיילים בודדים ואו אם סתם ירדתם לצפות בכוכבים באופן עצמאי -אנא איספו את הזבל, עצי המדורה שנותרו, המסמרים שנשארו מהבערת משטחי העמסה מעץ,, בקיצור התנהגות תרבותית,השטח שבו אתם מטיילים שייך לכולנו אבל הוא ה”משרד” של רבים מתושבי מצפה רמון המתפרנסים ממנו.

פרט חשוב: מחירון הפעילות -120 ש”ח למבוגר 90 ש”ח לילד ומשך הפעילות כשעה וחצי פחות או יותר כשההגעה לנקודת המפגש הינה ברכב הפרטי [נצ נשלח בwaze]

מקווה לראותכם משתתפים בפעילות הצפיה בכוכבים שלנו תחת שמי הלילה המדהימים במכתש רמון.

להזמנות-אלן 0509988144

            יואב 0508258070

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
תצפיות כוכבים במצפה רמון

צרו עימנו קשר